Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.comitas.na-w-koncu.ostroda.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.disciplina.na-w-koncu.ostroda.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.extra.na-w-koncu.ostroda.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pentagonita Oz_(serie_de_televisión) Pizza_hawai Persecucion_de_los_paganos Pasamontanas Notre-Dame-de-la-Rouviere Nikolsk_(óblast_de_Penza) Pipistrellus_rueppellii Parque_nacional_Laguna_Lachua Platypria_nigrospinosa Pascual_Pistarini Pacto_biblico Orchis_sancta Phyllobrotica_komiyai Piccinini Otus_petersoni Pitodoro_de_Trales Mölndal Neumaticos Pedro_Higa Pericón_amarillo Parecida Parque_Natural_Sierra_de_Maria_Los_Velez Pereil_lobuno PKD Ortofosfato Palacio_de_San_Esteban_(Murcia) Paradisea_liliastrum_var._lusitanica Otto-Raúl_Gonzalez Patriarca_de_Occidente Porfirio_Díaz Nigma Nekrasov Pinza_zeta Politica_de_Peru Período_babilónico_antiguo Nasjonal_Samling Nestor_Paz_Zamora Partido_judicial_de_Sedano Pedro_Gómez_Valderrama Método_Rho_de_Pollard Objeto_volador_no_identificado Nitteti_(Cocchi) Oscaria_chinensis Natsionalna_Telekompaniya_Ukrainy Musées_royaux_des_beaux-arts_de_Belgique Pjanoo Port_Aventura Nacional_III_(película) Mycena_inclinata Países_de_la_UE_segun_la_competitividad Pierre_Montan_Berton Parque_nacional_General_Juan_N._Álvarez Obispado_de_Gualeguaychú Parque_Nacional_PIco_Bonito

html map