Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.grano.na-prawo.olkusz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.maiorem.na-prawo.olkusz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.obscurus.na-prawo.olkusz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

The_sinner_in_me Santa_Isabel_(estacion_de_TM) Saint-Andéol_(Isère) Teodebaldo Sartre,_anos_de_pasión Selección_nacional_de_futbol_de_Luxemburgo Taylor_Wilde Shu Sor_Mónica_de_Jesús_(Venerable) Taractichthys_steindachneri Toromys_grandis Thor_de_Phecda_Gamma Solenostigma_paniculata Tiny_Toon_Adventures_Buster's_Hidden_Treasure Territorio_Nacional_de_San_Martín Thermosphaeroma_dugesi The_Raging_Wrath_of_the_Easter_Bunny Teorias_de_la_conspiración Single_System_Image Telescopio_reflector Selección_de_futbol_de_Lesoto Tala_(departamento) Sergio_Catalán The_Mamas_and_The_Papas Sistema_reticulo_endotelial Sergei_Kovalenko Teoria_sociologica Taraxacum_liukiuense Silverio_(desambiguación) Toledo_BM Sayanes Secondigné_sur-Belle Saladero_Mariano_Cabal Scinax_duartei Treble Seleccion_de_béisbol_de_Panama Soveria Taxus_baccifera Sándor_Petöfi Saint-Christophe-en-Bazelle Simon_jan_van_ooststroom Subte_de_Milán Tigella Time_(album_de_Mercyful_Fate) Sofía_Carlota_de_Baviera Taca_taca Tempelhof_Schoneberg Sept-Vents Sismo_(canción) Santa_María_del_Fiore Saint_Clément_de-Rivière Teatro_San_Fructuoso The_World_Violation_Tour Sheng_Long Stalino

html map