Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Meineckia Merritt_Griffin Me_llaman_la_presumida MTV_10_Anos:_Top_20's_MTV_Décimo Pseudexostoma_yunnanensis María Powiat_inowrocławski Pseudopilocereus_robustus Malthodes_furthi Protagonistas_de_nuestra_tele_2013 Mar_argentino Rayon Pteruges McClellan_Air_Force_Base Principios_constitucionales Maxcanú Provincia_Nororiental_(Kenia) Mayu Luis_Almarcha_Hernandez Medalla_de_oro_del_CNRS Matacos_Rugby_Club Marín_(Nuevo_León) Recién_casados Regimiento_Talavera_de_la_Reina RC_Daloa Macalester_College Luperodes_minutus Probabilidad_acumulada Medallero_de_los_Juegos_Olimpicos_de_París_1924 Línea_M-230_(Campo_de_Gibraltar) Líbano_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sarajevo_1984 Mariano_Martín_Alonso Los_Ángeles_(banda) Lizeth_González Mike_Feast Ramat-Gan Megalobrama Manuela_Pico Lobelia_macrocarpa Lugares_poblados_en_Estonia Marques_de_Mondejar Maruja_Toro María_Ángeles_Fernández_Muñoz Madre_Maria_de_la_Purísima Real_Convento_de_Santiago_(Vélez_Málaga) Línea_METRORBITAL_(Metrobús_Valencia) Loren_Walcott Longeville-sur-la-Laines Llave_(ginebra) Mal_Paso_(Aguada) Midway_(Texas) Mercedes_(partido) Logan_International_Airport Ray_Clemence Raiz_del_diablo

html map