Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.mortius.na-istotny.polkowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.privilegio.na-istotny.polkowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.taphos.na-istotny.polkowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gyoi Arroyo_Solis_Chico Antimo_VI_de_Constantinopla Grossius Aristolochia_scandens Analisis_Transaccional Angelo_Tarchi Autovia_de_penetración_de_santa_cruz_de_tenerife Monrovia_USD HD_143474 Guerras_anglo-asante Herradon I386 Hierba_toro Avatar_La_Leyenda_de_Aang Hiller_(Pensilvania) Antoni_brusi_i_mirabent Montse_Torrent Idioma_criollo Motivando_a_la_Yal_Special_Edition Ataco Anona_sincuya Movimiento_por_los_derechos_de_las_personas_con_discapacidad Hortus_Botanicus_Helveticus Minytrema_melanops Angela_Tesada Monida_Pass Homofobico Hampden,_ME Antropologia_jurídica Hombre_bala Heremigario Hemihabenaria Autoridad_Intergubernamental_sobre_el_Desarrollo_de_África_Oriental Hermandad_de_la_Sagrada_Mortaja Autopista_hacia_el_cielo Herdoniini Arroyo_de_la_negra_antonia Aprosmictus_erythropterus H_323 Asymbolus_occiduus Argenteohyla_siemersi Horacio_Saénz_Guerrero HAL_MCA Azerbaiyán_en_los_Juegos_Olimpicos H.P.Linder Hotel_de_Inmigrantes Hulun_Buir Grupo_de_los_20_(G20) Asociatividad_(álgebra) Horizon_West_(Florida) Atlas_Lingüístico_de_la_Península_Ibérica Herb._Raf. Hole_(banda) Guerra_Ruso-Polaca

html map