Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Help!_(película) Aspidosperma_steinbachii Guzman_de_Alfarache Hugo_Soto_(Actor) Androtropis Heterocarpus Historias_(House) Asamblea_legislativa Hedysarum_caput-gallii Anillo_ninja Historia_de_la_pintura_en_el_gotico Helfrantzkirch Athemus_nigripes Grincourt_lès_Pas Armand_Marie-Jacques_de_Chastenet_Marques_de_Puysegur Anatemnus_seychellesensis_subindicus III_ventrículo Historia_del_tiempo:_del_Big_Bang_a_los_agujeros_negros Monolepta_sasajii I.I. Miraflores_(Guayas) Arce_de_Noruega Misiles_superficie_aire Hynobius_chinensis Aporo_(Michoacan) Archeria Andreas_Gruentzig Misil_aire_superficie Anika_Noni_Rose Antoine_Houdar_de_La_Motte Aulacocyclus_gravelyi Arpad_Élő Hexacentrinae Minami_Kuribayashi Mordellistena_cincta Arroyo_de_San_Serván_(Badajoz) Guernica_(ópera) Hey_Girl Houston_Baptist_University Herbania Asa-Branca Apurímac_(album) Hydraenidae Idioma_protoeuskera Aqui_no_hay_quien_viva_(version_Colombia) Morir_en_Martes_(temporada_1) Away_from_the_sun Montes_Torozos Hidrofobos Astragalus_vesicarius_subsp._pastellianus Honorable_Cámara_de_Senadores_de_la_Nacion_Argentina Guionista_de_cómics Hordeum_scabriusculum Hasta_que_te_conocí_(canción_de_Juan_Gabriel) Idioma_proto_japonico

html map