Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.ten-zlozyc.zgorzelec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.anguis.to-babcia.nysa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.caelum.to-babcia.nysa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

HMS_Dreadnought Huks Arthur_Piaget Gérard_Chaliand Hagg Aspris Grupo_de_Ejercitos_Hollidt Muneca_Brava HIP_44075 Atmosferico Arroyo_del_Medio Mirueña_de_los_Infanzones Atylidae Antígeno_carbohidrato_19_9 Aon_Center_(Los_Angeles) Hylocereus_trigonus Guerra_contra_el_narcotrafico_en_Mexico Ayolin Hermandad_de_las_Penas_(Málaga) Mortadelo_y_Filemón_La_maldita_maquinita HH-43_Huskie Aniruddha_(nieto_de_Krishná) Gurruchaga Hirokazu_Kore-Eda Mitología_de_Cantabria Apreciacion Hermandad_de_Nazarenos_de_la_Flagelacion_de_Nuestro_Padre_Jesús_de_la_Bondad_y_Maria_Santísima_del_Consuelo_(Ciudad_Real) HamSphere He4 Asṭāṅga-yoga Guille_Mostaza Hinojosa_del_valle Guillaume_Francois_Antoine,_Marqués_de_l'Hopital Aspidoras_maculosus Hou_Hsiao-Hsien Hearts_F_C Analisis_tensorial Huerva He_Zhuoyan Anthema_arborea GunZ:_The_Duel Autovía_A-73_(España) Hycleus_parenthesis Avio Huayangosáuridos Mohamed_II_(sultán_de_Granada) Heartbreaker_(cancion_de_will.i.am) Hypostomus Asociacion_de_baloncesto_aficionado_de_barbados Huracán_Bonnie_(1998) Houston_(Alaska) Automatización_industrial Avenida_Guardia_Chalaca INT_16H Grusonia_emoryi

html map