Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

San_Andres_de_Giles Sierra_de_Penamayor Sulawesi_del_Sur Santisima_Virgen_de_la_Cabeza The_Smurfs_(videojuego) Sent Starwood_Hotels_and_Resorts Tetraleurodes_corni SustenHome Thermithiobacillaceae The_Weaboos Sanlucar_la_Mayor Tiburon_oceánico_de_punta_blanca San_Rafael_de_Puriscal The_Coca-Cola_company Singerman Seleccion_de_Baloncesto_del_Japón Transporte_aéreo Super_mario_strikers Thorigne_(Deux_Sèvres) Terapia_de_cobalto Sri_Rama Too_Much_(cancion) Tambor_cónico Tito_Livio_Burattini Sozoranga_(cantón) Saint-Vincent-des-Bois Torrente_4 Stahl Territorio_disputado Sno Símbolos_nacionales_de_Cuba Santiago_Armada Saint_Pierre_de_Chartreuse The_Human_Stain Saffron Sholom_Dovber_Schneersohn Shugendō Thank_You_(álbum_de_Michael_Schenker) Trasus_laevigatus Scientology Síndico_de_Agravios_de_la_Comunidad_Valenciana Sanat_Kumara Sambil Termas_romanas_de_Zaragoza Torre_de_San_Julián_(Tudela) Sphodromantis_citernii_citernii Saint_Félix_(Lot) Torneo_Apertura_2008_(Chile) San_Pedro_de_Ese_de_Calleras Tokyo_Godfathers Te_Tengo_en_Salsa Tabla_de_virus_importantes_en_la_clínica The_Uso_Brothers Sillon_de_Rivadavia

html map