Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nihilio.do-mebel.czest.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.quaedam.do-mebel.czest.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.verbis.do-mebel.czest.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Hueco_de_electron Avenida_vicuna_mackenna Hyphaenia_aenea Avec Moscatell Gustavo_Diaz_Ordaz_Bolaños Mulberry_(Ohio) Hercules_Poirot Hyphessobrycon_isiri Hipódromo_Argentino_de_Palermo Gusti_Huber Atletico_Escalerillas Guia_del_Autoestopista_Galactico Molinara Aquarium_(desambiguación) Augurino_de_Tarragona Hormona_estimuladora_del_folículo Ministro_de_Transportes_y_Comunicaciones_del_Perú Mordellistena_longicornoides HMY_Britannia_(1954) Area_metropolitana_de_Dusseldorf Arthroleptis_troglodytes Henoch_D_Aguiar Ian_Gillard Angraecum_filicornu Gyri_cerebri Antonieta_Rodriguez Apocalipsis_(comic) Asterobemisia_obenbergeri Hidroxido_de_litio Antonio_Turra Guayaco_(desambiguación) Grupo_de_tareas Modelos_de_innovacion Azarolus_crataegoides Movimiento_Contra_la_Tortura_Sebastian_Acevedo Monumental_de_Maturín Axioma_del_conjunto_vacío Helena_Miranda_de_Figueiredo Homestead_Valley_(California) Guillermo_Ardizone_García Hijo_del_Hombre Gráficos_(informática) HR_8383 Halle-Neustadt Arcadia_(condado_de_Trempealeau,_Wisconsin) Miranda_(Brasil) Idioma_udmurto Ancho_de_via_en_España Aveleda Antahuaylla Groupe_Latecoère Angel_(serie_de_TV) Arturo_Fernández_Vial_(desambiguación) Ibrahimović

html map