Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Tomografia_axial_computerizada_(TAC) Saint_Hilaire-la-Forêt Selección_de_fútbol_de_País_Vasco Tragedia_de_Haiti Terence_Stamp Salvia_cruz Sonata_para_piano_n.º_4_en_Mi_bemol_mayor_K._282_(Mozart) Thundarr_el_barbaro San_Tomé_y_Principe Selección_de_fútbol_de_Uzbekistan Selección_de_fútbol_de_Uzbekistan Seale_(Alabama) Slow_(DJ) Tiburon_de_Cobre Teoria_económica_anarquista San_Sebastián_Buenavista Setena_de_Benifassa Sagrado_Coran The_Next_Doctor Shrek_para_siempre Torre_de_aguas Tayassu_taju Sarries Sexologo Texas_(episodio_de_Bob_Esponja) Stefano_di_Giovanni Saint-Cyr-en-Val Te_acordarás_de_mi Santa_María_del_Rosario Saint_Hilaire-sur-Benaize Searching_for_Jerry_Garcia Saltos_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Múnich_1972 Samyda_tomentosa Spectracanthicus_murinus Sainte-Marie-aux-Chênes Tignamar Superliga_masculina_de_voleibol_(Espana) Stenotarsus_mysorensis Temporada_de_ciclones_en_el_Hemisferio_Sur_de_2003–2004 Temporadas_de_la_NBA_Development_League The_Vanishing_(pelicula_de_1993) Saint-Vallerin Transplants Seminaire_Nicolas_Bourbaki Tochiazuma_Daisuke Temporada_de_huracanes_en_el_Pacífico,_2007 Sison_del_Karoo Secrets_(canción) Teorema_de_Varignon Seguro_de_cosecha Surf Teatro_Diego_Echavarría_Misas Trabajadores_domésticos The_Darkness_(comic) Saint_Martin_du_Bois

html map