Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Personal_(marketing_mix) Palacio_Duque_de_Abrantes Mycetina_aptera Peso_Convertible_Argentino Pokemon_The_Guardians_of_Altomare Oi!_N'Ast Nova_enana Philip_Barry_Tomlinson Oficina_de_turismo Polypodium_corcovadense Namespace Parque_de_atracciones_de_Zaragoza Musica_del_peru Musica_de_Guinea_Ecuatorial Pelham_(Nueva_York) Pedro_Antonio_Blanco No_Mercy_(T.I_album) Pinot_de_la_Loire Oro_(heráldica) Orden_de_San_Fernándo Poiseul_la_Ville-et-Laperriere NBA_Draft_2008 Pipas_de_calabaza Parque_Tecnologico_TecnoBahía Panoramafreiheit_(traduccion_al_Espanol) Pedro_soto_de_rojas NiGHTS_Journey_of_Dreams Pandora_(hija_de_Deucalión) Pedro_Duque_y_Cornejo Pelotón_I Pop_de_Japón Pabellón_Polideportivo_Municipal_Fernando_Arguelles Notiosorex_villai Museo_de_Lujan Nuevas_Filipinas Nidia_Vílchez Oleksandr_Oleksandrovich_Aliyev Paisaje_cultural_del_Valle_Superior_del_Medio_Rin Portable_Network_Graphics Pascual_Montalva PGLO N_330 Nuestra_hora Pablo_de_Santiago Naper_(Nebraska) Porcelana_de_pasta_dura Nikki_Jayne Obligación_(filosofía) Pierre_Saint-Amant Parque_de_las_Naciones Paula_Trapani Pesticida Patio_andaluz Pantógrafo Orangeburg_(Carolina_del_Sur)

html map