Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cross-site_scripting Diamond_(álbum) Convención_de_Lomé Dunnet_Head Aleksandar_Matanovic Cremaster_5 Corpo_delle_capitanerie_di_porto Cordovilla_la_real Defence_FC DBw Doctor_Moises_S_Bertoni_(Paraguay) David_Janssen Daniel_Seiter Cullenia Dinteranthus Dušan_Vemić Diego_Vera David_Horne Aloe_acuminata_var_major Alfonso_Senior_Quevedo Cuadragésimo_Primero_Período_Ordinario_de_la_Asamblea_General_de_la_Organización_de_los_Estados_Americanos Definicion_de_filosofia Aleurodicus_destructor Ecuacion_patrimonial Desperdicio Alfonso_Taracena_Quevedo All-Star_Weekend Corporacion_Deportiva_Itagüi_Ditaires Distrito_fitogeográfico_de_la_Restinga David_Nahón Alvaro_Tirado_Mejía American_Bulldog Copa_Davis_1913 Crataegus_oxyacantha_var_eriocarpa Alianza_Democrática_Nacionalista Copa_Mundial_de_Fútbol_Playa_de_2011 Deor Crespos_(Avila) Cámara_de_Indias Amitostigma_keiskei Distrito_de_Barajas Coryphantha_ramillosa Didymoplexiella Corypha_decora Dia_marciano Cumbre_América_Latina_el_Caribe_y_la_Unión_Europea Convertible_Laser_Designator_Pod Cruzada_Nacional_de_Alfabetizacion Déjà_Vu_(cancion_de_Blue_System) Costa_de_Malabar Cuiseaux Courtetain-et-Salans Dodge_SRT-4 Cupressus_pendula Cosacos_del_terek

html map