Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Clasificación_mundial_de_la_FIVB Varvárovka_(Sochi,_Krasnodar) Clarín_(periódico) AT_63_PAMPA Villablino Condado_de_Broomfield_(Colorado) Voqui_rojo Vernaculo Akira_(personaje) Comunicación_en_red Walls_and_bridges Vasilivka_(Mykolaivka,_Odesa) Club_Atlético_Boca_Juniors_(Rio_Gallegos) Agustin_Rodríguez_Aldunate Ciento_cuarenta_y_cuatro Comparativa_de_generadores_de_documentación Zim_Zum West_Eight_Street_New_York_Aquarium_(linea_Culver) XX_Jornada_Mundial_de_la_Juventud Vasos_sanguíneos Abies_pichta Chihuahua_Chihuahua Variola Wow Agustín_Ross_Edwards Contraloria_General_de_la_Republica_(Chile) Chándal Consejo_de_Estado_de_Espana Acadiana Virus_Sin_Nombre Chile_en_la_Copa_Mundial_de_Fútbol_de_1982 Wasalu_Muhammad_Jaco Vuelta_a_Aragua_2011 Acanthinus_myrmecops Al-Muharraq Xavier_Trías_i_Vidal_de_Llobatera Zoe_Kravitz Claro_Abanades Zarigueya Confianza_del_consumidor Chidlowia Agelastica_coerulea Conteville_(Sena_Maritimo) Acorazado_caio_duilio Vimeiro_(Alcobaça) Cicaré_CH-6 Zivilgesetzbuch Adansonia_scutula Condado_de_Worth Charles_Buxton Aeropuerto_Internacional_de_Los_Mochis Zimatlan_de_Álvarez_(municipio) Yeroboam_II,_hijo_de_Yahoash Ages Alcance_de_la_radiación

html map