Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.carbone.na-zalozyc.szczytno.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.credula.na-zalozyc.szczytno.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.deceptio.na-zalozyc.szczytno.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Frétoy_le-Chateau Revolución_de_1989 Rozas_(Boal) Trinomys_yonenagae Ruta_de_Rhode_Island_2 Trichonema_variegatum Roystonea_oleracea Fred_(Videojuego) Fusilamiento_de_ocho_estudiantes_de_Medicina Román_Gubern_Garriga_Nogués Union_(condado_de_Door,_Wisconsin) Independencia_de_Grecia Rogelio_ii_de_sicilia Iglesia_de_San_Bernardo Imágenes_mentales Romagne_sous_les-Côtes Roger_L._Jackson Revolución_cientifica_del_siglo_XVII Rio_Assineau Galium_aparine_var._infestum Iglesia_de_Santa_María_de_Alfizen Fundacion_lola_soler Muro_da_Maua Rondo_(Arkansas) Fuerzas_de_Liberacion_Nacional Municipio_de_Smithville_(condado_de_Meade,_Dakota_del_Sur) Municipio_de_Half_Moon_Lake_(condado_de_Misisipi,_Arkansas) S._D._I. Usá Uncharted_Waters S_F.Blake Municipio_de_Maxton_(condado_de_Robeson,_Carolina_del_Norte) VLL Rouffiac_des_Corbières Revolución_Mexicana Union_Entrerriana_de_Rugby Rio_Muerto SAC_(sindicato) Infovia_Plus Gerardo_Oviedo Rodolfo_Collazo Richard_Coogan United_States_Naval_Academy Universidad_Pedagogica_Nacional Municipio_Padre_Pedro_Chen_(Bolívar_Venezuela) Rhodopechys_githaginea Gasterochisma Río_Tupungato_(Argentina) Roberto_José_Mouras Gobernación_de_Suez Fósiles Municipio_de_Ross_(condado_de_Clinton,_Indiana) Rio_Troneda Unió_Esportiva_Vic Resultado_de_las_primarias_del_partido_Democrata_2008

html map