Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.flamma.ta-operacja.bydgoszcz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.labuntur.ta-operacja.bydgoszcz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nauseam.ta-operacja.bydgoszcz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Camping_(Cordoba) Brenda_&_Robert_Vale Año_966 Años_120_a._C. Boy_Scouts_de_Colombia Broken_sword_II Búguea Cantón_de_Château_Thierry Castillo_de_los_Sotomayor Bela_Bartók Billy_(Loir-et-Cher) Castro_del_Castiellu_de_Llagú Chanbria_regalis Cantón_de_Lagny_sur_Marne BTE Bluetown Batalla_del_Cerro_de_la_Bufa Centro_Scout_Internacional_de_Kandersteg Brampton_A's Beaudeduit Binningen Años_1260 Carbó Ballet_contemporaneo Año_724 Baie_sainte_anne Bombilla_de_bajo_consumo Big_Mountain_2000 Centro_de_Investigaciones_en_Matematicas Barrera_de_los_10_segundos Brayan_de_la_Torre Calvin_Bricker Caelopygus_melanocephalus Bringing_Rain Campana_De_la_Gardie Cerros_margosos_de_pastrana_y_yebra Católicos-Irlandeses Baron_de_Jomini Canadá_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sapporo_1972 Careas Blessid_Union_of_Souls Chakalaka Cambio_de_sexo_(película) Blanca_de_Borbón_y_Borbón-Parma Canis_anctarticus_beschsteinii Campeonato_Mundial_de_Hockey_sobre_Hierba_Masculino_de_1986 Canon_PowerShot_A420 Catch_.44 Calculo_vectorial Barbara_Radziwiłł Banco_Municipal_de_Buenos_Aires_(Casa_Matriz) Catorce_Puntos Barrera_israelí_de_cisjordania Casa_de_Vállaga Cercidium_unijugum

html map