Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.summum.to-krolewski.limanowa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.to-krolewski.limanowa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.alter.to-litera.jgora.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Emmeline_N'Dongué Eosforo Elizabeth_I_de_Inglaterra Estación_Iyo-Sakurai Francisco_Borrell Exermont Endoparasitos Emilio_Göldi Epiqueya Faial_(Santana) Fethullah_Gülen En_sí_misma Estación_La_Rica_(Sarmiento) El_viaje_a_la_ficción Escuela_Primaria Estadio_Francisco_Sanchez_Rumoroso FA_Premier_League_2005/06 Farmington_(Maine) España_Sagrada Evandro Eduard_Mansvelt Feria_del_Libro_de_Frankfurt Elberfeld_(Indiana) Escala Finlandia_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Estocolmo_1912 El_Prado_Complex Eurovisión_2005 Francisco_de_hoces Evento_de_vitim Estreelles Elías_Sourasky Flebografia Flame_(virus) Espacio_intergalactico Es_(álbum) Fiat_500_First_Edition El_Mundo_Nunca_es_Suficiente_(pelicula) Euskera_occidental El_Mercurio_Sociedad_Anonima_Periodistica Escudo_de_San_Jaime_Frontañán Ermita_de_San_Gregorio_(Vinaroz) Foniatria Everybody's_Fool Fiat_Group_Argentina El_Castillo_(Torre_de_Pardines_y_Casa_Pairal_de_los_Condes_de_Olocau) Ekadasi Ería Farm_Aid Felix_Jose_Kathan_de_Augusta Fernan_Perez_de_Guzman Escarapelada Feral_Interactive Etnia_turquica Estadio_Complejo_Lavalleja Elecciones_al_Parlamento_Europeo_en_España_(1994)

html map