Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.magister.ta-czekac.olawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.mundi.ta-czekac.olawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.patres.ta-czekac.olawa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Repetición_instantanea Union_Republicana_(Espana) René_Simoes Iglesia_Nueva_de_Son_Servera Rio_Alazani UnitedHealth_Group Saad_Zaghloul Municipio_de_Calumet_(Misuri) Giro_largo_de_la_insula Gerardo_Parra Rhododendron_triplonaevium Republica_Árabe_Democrática_Saharaui Geko_Ypres_Rally Gammaproteobacteria Reynaldo_Silvio_Aimonetti Función_phi_de_Euler Giovanni_Battista_Caracciolo Fuerza_Aérea_Coreana German_(nombre) Ucar_(Azerbaiyan) Ronaldo_Luiz_Nazario_da_Lima Tricell Río_Achiguate Turpial_oriental Turiel G117_B15A Ghaziabad Fritillaria_esculenta Utricularia_dubia Gerardo_Aymard Gamemaker Fresh_Kid_Ice Ría_de_la_Rabia Gattinara Rich_Kids_on_LSD Return Roxy_(Winx_Club) Ricardo_Navarrete Municipio_de_Spring_Grove_(condado_de_Houston,_Minnesota) Garry_Mendes_Rodrigues Iglesia_de_Santiago_El_Mayor_(Castaño_del_Robledo) Río_Beisuzhok_Meridional Geoffrey_Rojas Tumba_de_Ester_y_Mordejai Futbol_americano Glyphostylus Immediate_Music Rieux_de-Pelleport Rihards_Zariņs Underground_contenidos Freixo_(Almeida) U_R_S.S Gauthier_de_Tessières Universitat_Osnabrück Geografía_de_la_Antartida

html map