Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Historia_Norteamericana Arnèke Antoni_de_Bofarull Arbutus_prunifolia Anos_1160_a.C. Guía_2ª_Temporada_de_Buffy_la_cazavampiros Henri_José_Falcon_Fuentes I_Miss_You_(canción_de_blink_182) Aurelio_iragorri Herma Modem_USB Henri_Guisan Humanity_Hour_1 Angel_la_niña_de_las_flores Harumichi_no_tsuraki Hymenocoleus Hangouts Archidiócesis_de_Agra Monogatari_(serie_de_novelas) Hombre_de_Nihewan Arteria_meningea_posterior Mormonismo_y_violencia Hugh_Algernon_Weddell André_Titi_Buengo Moreno_Ocampo Guide_Plus+ Heart_of_Lions_F.C. Hereroa_cana HMS_Graph Guaros_de_Lara_Futbol_Club Heathkit_H8 Huracan_Paloma Arte_y_cultura_fascista_en_España Arthrocereus_odorus Monostachya Harrison_Otálvaro Así_es_la_vida_(programa) HD_108147_b Antoine_François_de_Fourcroy Anos_670 Hna._Maria_Luisa I_Wanna_Give_My_Heart_(canción) Artilleria_autopropulsada Area_censal_de_Príncipe_de_Gales-Hyder Minage Avelina_Gallegos Montérolier Monumento_del_soldado_desconocido ITunes_Festival:_London_2011 Minuto_de_Dios Hieracium_triasi Guantes_pontificales Avenida_9_de_Julio Anuario_2003_de_Wikipedia_en_espanol Anguila_Camara_de_la_Asamblea

html map