Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Condado_de_dickens Zeugita Cm_(desambiguación) Visita_de_Benedicto_XVI_al_Reino_Unido AOL_Explorer Claudio_Tiberio_Germaanico Veracruz_(ciudad) Academia_de_Fútbol_"Tahuichi"_Aguilera Circuito_callejero_de_Monaco X_11 Val_de_Chalvagne Aeropuerto_de_sabadell Aerospatiále-Alenia Witiko Adrian_Lopez,_Piscu Abraham_Ganz Consejo_de_Regencia Châteauneuf_(Côte_d'Or) WP:500.000 Academia_de_Francia_en_Roma Comarca_del_Suroeste_(Tenerife) Ypacaraí_(Paraguay) Vananthes Yoshino Comparación_de_Revistas_de_Estadística A_fire_inside Valentín_el_gnóstico Absalon_Argañaras Vy-le-Ferroux Condado_de_Butts_(Georgia) Verbo_en_el_quechua_ancashino Villeneuve_d'Ascq XO_1b Comechingones_(desambiguación) Woman_space_detective_Alice Chava_Flores Chatham Yomiuri_SC Video_instalacion A_Life_of_Arctic_Sounds Al_Sadd_SC Views_From_a_Red_Train Condado_de_Grant_(Virginia_Occidental) Visión_de_Espana Zhuang_Zedong Abul_Wáfa_(cráter) Agruras Yuri_Vinogradov Virus_de_la_parálisis_aguda Ciudadela_I_y_II Clasica_de_San_Sebastian Valentin_Villafañe Victor_M_R_N._Acuña Club_Atletismo_Palma_del_Río Yuzhnaya_Ozeréyevka

html map