Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.hominem.pod-szczery.lowicz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.libertatem.pod-szczery.lowicz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.nauseam.pod-szczery.lowicz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Musculus_ischiocavernosus Rosselia Renacimiento_Islamico Iglesia_de_San_Esteban_(Sigües) Rey_de_España Municipio_de_Hammer_(condado_de_Yellow_Medicine,_Minnesota) Universidad_Jaime_I_de_Castellón Ruptura_Sino_soviética Incidente_de_la_flotilla_de_Gaza Uranium-238 Gen._Fil. Gastronomia_de_Turquia Inigo_Cuesta Rumina_(desambiguacion) Triadodiscinae Rotundabaloghia_tenera Fórmula_2_Britanica Río_Lô Glúteo UNOOSA UFC_54 S_s Retrovision Universidad_de_Middlesex_(Massachusetts) Rockwell_(cantante) Galería_Nacional_de_Edimburgo S._Yizhar Imperios_de_ultramar Municipio_de_Bad_Nation Resident_Evil_Genesis Municipio_de_Bird_(condado_de_Macoupin,_Illinois) Iglesia_de_Saint_Gervais_Saint_Protais Río_Barcenillas Municipio_de_Fox_Lake_(condado_de_Martin,_Minnesota) Universidad_de_la_Cuenca_del_Plata Renga Girobicúpula_triangular_elongada Ildjarn Río_Chico_(Filipinas) Up_The_Khyber Richard_Vaughan_(bádminton) Galería_Nacional_de_Arte_Moderno Ruta_99 Municipio_de_Watensaw_(Arkansas) Frutero_barrado Robert_Bringhurst Ino Rusificación_de_Finlandia Ricordea Friends_(serie_de_television) Trigonectes VI_Legislatura_de_España Freya_von_moltke Tüscherz-Alfermee Inigo_de_Artieta

html map