Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Cristian_Guzmán Convenciones_de_anime Doña_Maiga Desmielinacion Alvimare Cronologia_de_las_tecnologias_de_la_medición_del_tiempo Cronógrafo_flyback Cristian_Javier_Báez Crocodilido Det_Forenede_Dampskibs-Selskab Copa_UDEAC Distrito_de_El_Porvenir Diario_de_sesiones Crisis_política_en_Tailandia_en_2008-2009 Código_Civil_(Alemania) Copa_de_Oceanía_1998 Długołęka_(voivodato_de_Mazovia) Copa_de_Oro_de_la_Concacaf_1993 David_Solar Cross_Sound Alta_Kuyal'nyk Cristián_Bustos Distrito_de_Coronel_Gregorio_Albarracín_Lanchipa Degagnac Cárcel_de_Ushuaia Dunsmuir Economia_del_hidrogeno Director_de_juego_(juegos_de_rol) Cryptocephalus_carpathicus Cyclotornidae DeLeon_(Banda) Diana_Mosley Departamento_Andalgala Cyclocephalus Crecimiento_inteligente Dinastía_kayar Dispeptico Desorden_de_despersonalizacion Alexánder_Obando Almaciga Coste_de_produccion Corinne_Heline Dompierre-sous-Sanvignes ENOS Decatelia_costata Crepe_myrtle Amon_Lanc Damaso_Larrañaga Dark_Is_the_Night Diego_Manuel_de_Vera_y_Varona Diócesis_de_Machiques Derecho_urbanistico Aleksandr_Vasiljevich_Fomin Denominación_de_Origen_Ampordan-Costa_Brava Convención_de_Yaoundé

html map