Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Florence

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Erionita Finales_entre_Universidad_Católica_y_Universidad_de_Chile Enfermedades_de_los_vasos_sanguíneos Exorcist_II:_The_Heretic Fair_Oaks_(Virginia) Feminocidio Estacion_de_Alcobendas_San_Sebastian_de_los_Reyes Espana_en_la_Copa_Mundial_de_Futbol_de_2006 Eine_Kleine_Gigue_(Mozart) Fabián_Campagne Extreme_makeover:_reconstrucción_total Fernández_de_Heredia El_Penon_de_las_Juntas_(Abla) Frank_McCourt Enrique_I_de_Champaña Evgraf_Krendovski Fernando_de_leyba Edu_Zelaieta FC_Bayern_de_Múnich Epiphyllum_chichicastenango Estacion_d'Urtx-Alp Estadio_Nacional_de_Lima Eugene_Pintard_Bicknell Enrique_Rodríguez_Cal Fano_(desambiguación) Elmo_(elfo) Estadio_Municipal_Juan_Rojas Estadio_de_Cornellá-El_Prat Estadio_Olímpico_de_Múnich Erlend_Haraldsson Fernando_Casas_Aleman Flegon Elsinore El_Matí Estadio_Ricardo_Puga Fortificación_de_la_Bahia_de_Algeciras_en_el_siglo_XX Filosofia_de_la_biologia Frankie_King Ernest_Bickham_Sweet_Escott Florida_Central Fabio_Aurélio_Rodrigues Efectos_para_guitarra_eléctrica Facultad_de_Comunicacion_y_Documentación Felipe_J._Serra Efe_Aydan Frangula_anonifolia Espana_en_el_corazon:_himno_a_las_glorias_del_pueblo_en_la_guerra Fiat_500_(1936) Editorial_Esencia El_desembarco_de_Maria_de_Médicis_en_el_puerto_de_Marsella Eldorado_(ciudad) Estacion_de_Avenue_du_Président_Kennedy Every_Party Federacion_Estatal_de_Lesbianas_Gays,_Transexuales_y_Bisexuales Favieres

html map