Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Temporada_2000_del_Rally_Mobil Tennessee_Valley_Authority Síndrome_de_Falsa_Memoria Sonata_para_piano_nº_11_en_La_mayor_K._331_(Mozart) Salim_Chartouni Tecnica_de_regeneracion_osea_guiada Simon_Antoine_Jean_L'Huillier Tragedia_de_la_Kriegsmarine_en_el_Baltico Sears,_Roebuck_and_Company_Department_Store_(Miami) Selección_de_básquetbol_de_Alemania Sublevación_de_Cabezas_de_San_Juan Segismundo_Forgach Torta_negra Tamaños_de_ciudades_en_la_historia San_Agustín_(Alicante) Terrestrial_Trunked_Radio Torre_Aguilas Sinfonía_n.º_46_(Mozart) Saint_Antoine-du-Queyret Sistemas_de_control_(avión) Satelites_de_la_Argentina Sant_Boi_de_Llucanes_(Barcelona) Selección_nacional_de_rugby_de_Chile Tecla_F3 Santa_Catalina Serau_japones Shin-chan_Crayon Saltos_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Ámsterdam_1928 Saint-Remy_(Ain) Sesma Takanyi_Garanganga Tercio_de_Marruecos Salvia_agrestis Sergéi_Donátovich_Dovlátov Seleccion_de_fútbol_americano_de_Costa_Rica Santafé_de_Bogota_Distrito_Capital Saint_Cristopher Tagiadino Sandy_Hook Selección_de_baloncesto_de_Perú Torre_de_La_Higuera Telefonía_movil_1G Spring_Valley_(California) Tolilla Sindrome_del_prolapso_de_la_válvula_mitral Synodontis_leopardina Tarsipedidae Sherman_Andres_Cárdenas_Estupinan Saint_Laurent_(Ardenas) Tell_Atlas The_Admiral's_Men Segunda_División_Peruana_2013 Timo_del_tocomocho Salvión Tradición,_Familia_y_Propiedad

html map