Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Detalles_Campeonato_Uruguayo_de_Futbol_2008/09 Copa_Mundial_de_Futbol_Sub_16_de_1989 Alejandro_Deústua_Escarza Alismorkis_reflexa Draghi_Lucero Alejandro_Wiebe Cormoranche_sur_Saone Cultura_mochica Dammarie_lès_Lys Corona_de_clerigo Distrito_electoral_de_Curtis_(condado_de_Frontier,_Nebraska) Cymopterus_littoralis Ecorregion_estepa_Patagonica David_Serrano Allium_ascalonicum_var_condensum American_Anti-Slavery_Society Alexei_Kondratyevich_Savrasov Dallas_(serie_de_televisión) Distrito_de_Sonapur Alofono_(Quebec) Cálculo_del_caudal_de_agua_en_tuberías Ctenogobius_manglicola Disperis Dalcahue Digital_Imaging_and_Communications_in_Medicine Cruz_de_los_Peregrinos_del_Monte_de_los_Olivos_Veitsch Dinamarca_en_los_Juegos_Olimpicos_de_Invierno_1992 Alejandro_Char Alfonso_VIII_de_Castilla Disyuntor_magnético Doucy_en-Bauges Dido_(Reina_de_Cartago) Alemania_Occidental_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Sarajevo_1984 Dough_Ray_and_Me Diseno_artístico Drusiana Dr._Cándido_Pérez Ecuestre_en_los_XXI_Juegos_Centroamericanos_y_del_Caribe Cranioleuca_hellmayri Cuatro_gangsters_de_Chicago Corbulón Alonso_de_palenzuela Distrito_de_Sulęcin Copa_Venezuela_2000 Desempeño_científico Doppelganger_(album) Cryptospiza Diabrotica_manaensis Cruz_visigoda Ambrief Diseno_asistido_por_ordenador_o_computadora Distrito_de_Ocongate Daniel_Defert Daniel_Martín_(militar) Corticaria_fastigata

html map