Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Un_beso_en_el_puerto_(película) Gloria_Munoz Impresión_a_partir_de_sellos Robert_Briffault Undertow Round_trip_delay_time Urbana-Champaign George_Catlin Rene_Clair Reyes_de_la_canción Universidad_Catolica_Cecilio_Acosta_(UNICA) Municipio_de_Jerusalem_(condado_de_Lucas,_Ohio) Rosa_Rodríguez_y_Riquelme SATSE_Sindicato_de_Enfermeria Municipio_de_Imperial_(condado_de_Jefferson,_Misuri) Ursula_Howells Ruby_(actriz_porno) Rolando_de_Moises Frederick_Chopin Reparto_del_trabajo Reino_de_Napoles Tyra_Misoux Trees_and_Shrubs Robertson_(Sudafrica) Inaki_Salvador Fricativa_palatal_sorda Rhus_rhodanthema University_of_Phoenix_Stadium Romanita_vittata Reischekia_exigua_sentiens Fundación_Vida_Silvestre_Argentina Galerías_Lafayette Gobernacion_de_Nueva_Cartago_y_Costa_Rica Rosa_peonía Gobernatura_general_de_azov Sabados_Alegres Riencourt_lès-Bapaume Resguardo_Indígena_de_Pitayó Georg_Christoph_Wagenseil Rio_Trancão Rio_Pasaje Rutenio Río_Neman Under_a_Pale_Grey_Sky Rufino_Barrios Municipio_Santa_Maria_de_Ipire_(Guarico,_Venezuela) Iluminación_(misticismo) Municipio_de_Lake_(condado_de_Lake,_Michigan) S&W_Modelo_29 Riviere_Saas_et-Gourby Municipio_de_Shiloh_(condado_de_Jefferson,_Illinois) SC_Kriens Frente_Transversal Revolucion_relativista Rivalidad_futbolistica_entre_Argentina_e_Inglaterra

html map