Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Espino_graminal Embrace Estrategos Facultad_de_Arquitectura,_Urbanismo_y_Diseno_(UNC) Este_es_el_romance_del_Aniceto_y_la_Francisca,_de_como_quedo_trunco,_comenzo_la_tristeza_y_unas_pocas_cosas_más FK_Red_Star Felipe_González_(desambiguación) El_viejo_Pancho Esfera_de_Dyson Francisco_sa_de_miranda Emiliano_Garcia_Page_Sanchez Filarmónica_Nacional_de_Hungría Fernando_Goni_Erice Ferrocarril_Chihuahua_al_Pacifico Estrella_del_pop Francisco_Massiani Enrique_Valdes_Bermejo Francesco_Franciabigio Ernesto_Cortázar_Hernández Edmond_Duranty Escuela_de_Viena_(desambiguacion) Francisco_Rodríguez Elecciones_generales_de_Botsuana_de_1984 El_héroe_chino_(Cimarosa) Estación_de_Transits Falerística Epicrates_assisi El_amor_victorioso El_embrujo_de_Shanghai_(2002) Estacion_depuradora Epidemia_de_viruela_en_Estocolmo_de_1963 Estado_de_conciencia Fabricio_Raul_Jesús_Oberto Flavigny-sur-Moselle Encarnación_Díaz End_of_Watch Estrellas_Orientales Ehrlichia Escuela_de_cartografía_de_Dieppe Franco_Emilio_Vivian Edward_Wegman Evaporación_en_vacio Fiebre_de_amor_(album) Festival_Leyendas_del_Rock Estacion_d'Altafulla_Tamarit Esos_asombrosos_animales Fernando_Cuellar Faviidae Es_la_mañana_de_Federico Elecciones_Generales_1963_(Perú) Fearless_(album_de_Taylor_Swift) Felipe_José_Abárzuza_y_Oliva El_rincon_de_los_niños Formula_Palmer_Audi Floyd_Mayweather_Jr

html map