Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Dance_Dance_Revolution_Disney_Channel_Edition Cristobal_González Cuentame_un_cuento Coryphaenoides_altipinnis Deutschlandlied Demografía_en_Valladolid Cryptosepalum_verdickii Daniel_Defert Ambax Darío_Botinelli Alyssa_Diaz Ed_Lay Costo_generalizado Decuriasuchus Cteisella_flava Créchy Dercetina_hainana Discografia_de_Tote_King Edie_Falco Dionisio_Perez-Jacome_Friscione Cúchares Dirección_de_Meteorología_e_Hidrología_(Paraguay) Amplificador_con_realimentacion Cotocollao_(cultura) Dan_Osman Ana_Jose_Nacho_(álbum_doble_edicion_en_español) Dokapon_DX Diego_Rísquez Distrito_de_Sacanche Convento_de_los_Franciscanos_(Cocentaina) Daniel_Vega Costa_del_Rubicon DanzAbierta Doxantha_adunca De_Lorean_DMC_12 Amilorida D.S.L. Dreyfus Devon_Lee Departamento_Chicoana Curtil_Saint_Seine Distrito_de_Caspisapa Demografía_de_Europa_en_la_Antigüedad Diego_Aponte_Quinones Cristo_en_casa_de_Marta_y_María_(Velazquez) E.J._Corey Alfonso_Fernandez_de_la_Cerda Dōngfeng_Qichē_Gōngsī Dictatus_Papae Alfa_Romeo_MiTo_GTA Diabrotica_underwoodi Ambaiba_commutata Distrito_de_Bernkastel-Wittlich Diyya Cvetnić_Brdo

html map