Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Edgardo_Lavari Culturas_híbridas._Estrategias_para_entrar_y_salir_de_la_modernidad Criticos Eclipta_dubia De_las_Heras_(desambiguacion) Crataegus_elliptica Alto_Tribunal_Penal_iraqui Copa_Gobernador_Luciano_Molinas Dulce_de_sartén Cristo_Redentor_de_Rio_de_Janeiro Aleuromarginatus_bauhiniae Alfonso_de_Mingo_Pascual David_Deutsch Corythoichthys_schultzi Cordes_Tolosannes David_N._Dinkins Convención_de_Evora-Monte Crambe_maritima ENEP_Acatlan Ana_de_Palacio_Vallelersundi Dadnapped Cárcel_de_Botafogo Departamento_Rivadavia_(San_Juan) Dōgo-onsen Disfuncion_sexual ET Daisy_Lowe Digitalis_ambigua_var_acutiloba Cuartetazo Ana_Belén_Montés Delia_Matte_Perez Crónica_de_Kungur Del_tebeo_al_manga Druso_el_mayor Cristóbal_Hernández_de_Quintana Altiplano_andino Coordinadora_Verde Cámara_de_Gas Cria_de_ovejas Alphaville_(película) Distribucion_chi-cuadrada Cristobal_Chávez Ambush Coupe_Torino Dennis_Duval Cubo_(Marvel_Comics) Division_administrativa_de_El_Salvador Distrito_de_Capira Dialecto_alaves_del_euskera Distrito_9_(Madrid) ECW_(WWE) Amazophrynella_minuta Copa_Hopman_2004 DeShaun_Holton All_That_She_Wants

html map