Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Direktflyg Cuatro_de_Mayo Currican Departamento_de_servicios_para_adultos_mayores_y_personas_discapacitadas_de_texas Economia_financiera Darío_Botinelli Cueva_del_Manel Dactylorhiza_maculata Declaracion_de_Boulogne Alekséi_Skvortsov Echinopsis_pachanoi Dibamovil Denichi Dr_Insolito Duiker_común Cultura_de_las_catacumbas An_American_Werewolf_in_London Cytora_filicosta Copa_America_2015 Desmet_Ballestra Destellando_Frente_tus_Ojos_(Lost) Alternativa_liberal_de_avanzada_social Alizon Didier_Opertti Diana_Princesa_de_Gales Alto_Representante_de_la_Union Don't_Stop_(canción_de_Madonna) Detroit_techno Amatique Darkness_Falls_(pelicula_de_2003) Daphne_delphini Dorylaimida Dr._Niebla Duque_de_Segorbe Dactylispa_spinigera Don_Gonzalo_(1875) Cytisus_arboreus Dona_Jimena Crocidura_nanilla Ecuación_de_la_difusión Dororo Craugastor_aphanus Diablo_marino Córtex_orbitofrontal Convencionalismo Dehlingen Dominio_lingüistico_leonés Cruz_Roja_Española Edicto_de_Villers_Cotterets Alfonso_de_Burgos Economía_de_la_Informacion Designación_OTAN Ametralladora_Browning_Calibre_.50 Alfredo_Augusto_Torero_Fernández_de_Córdova Crisis_diplomática_entre_Estados_Unidos_y_Pakistán

html map