Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Diseño_guiado_por_el_dominio Croatanos Creativo Críticas_anarquistas_al_marxismo Desorden_conversivo Corporacion_local Diabrotica_neolineata Cube Diario_Latino Datación_cronométrica_de_la_Tierra Alnön Cruciata_pedemontana DBMM_(De_Bellis_Magistrorum_Militum) Alrai Cruzeta_celosioides All_the_President's_Men Converti Distrito_electoral_de_North_Branch-Shell_Creek_(condado_de_Boone,_Nebraska) Alexandre_O’Neill Corrupcion_en_la_construccion_del_canal_de_Panama Edificio_Angel_Giménez Aleksandr_Sergeevič_Pushkin Copa_Intertoto_de_la_UEFA_2004 Ammios_muricata Deneuille_les_Mines Alicia_la_nina_vampiro Cumulonimbus Economía_de_Angola Dhrystone Darina Dommartin_les_Remiremont Cumbre_del_G-20_de_Londres_de_2009 Dollon Amherst_(Texas) Dispositivos_medicos Dactylorhiza_majalis_var._macrantha Cultura_yangshao Curva_elastica Dombeya_tiliacea Aliotta Día_de_la_Independencia_(México) Día_de_paga Curro_Romero Cultura_contemporanea_de_Corea_del_Sur Alfabeto_Braille Disputa_sobre_el_nombre_del_cuerpo_de_aguas_entre_Japon_Rusia_y_las_Coreas DD_Lacertae Copa_del_mundo Defensa_biologica Dan_Inosanto Dactylochelifer_scheuerni Declaración_de_Praga Daniel_Leví_de_Barrios Dibu_la_pelicula Dinaburg_FC

html map