Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

La_hora_de... Instituto_de_arte_clark La_Chapelle_du_Bois-des-Faulx Lista_de_tópicos_en_teoria_de_las_categorias Jose_Velazquez Joseph_Ferrizuel Jaume_Aymar_i_Ragolta Jorge_(nombre) Instituto_Tecnológico_de_Lazaro_Cárdenas LA_Ink Jean_Amery José_Luis_Carazo Jacques_II_d'Avesnes Juan_Minujín José_Fernández_Cruzado Jose_Manuel_Martínez_Toral Julio_Aleman Jesús_Garibay_García Jeep_Liberty La_Neuville_d'Aumont Juego_de_vídeo Kerry_Dixon Leis_26_Pontevedra_FS Kim_Kwang-Kyu Liberación_Animal Laphangium Joaquin_Estefania_Moreira José_Victoriano_González-Pérez Lina_Moreno_de_Uribe Joseph_Babiński Lardier-et-Valença La_Discusión José_B._Ruiz Juan_II_(obispo_de_Jaén) La_Buxerette La_celulosa Las_Huertas_de_Cansa Leche_prostatica Lista_de_películas_originales_de_Disney_Channel Las_nenas_del_siete Juana_I_de_Auvernia Javi_Garcia Jasminum_chrysanthemum Kokiri L'Hospitalet_(Alpes_de_Alta_Provenza) Kartileh_Al_Gamil_Football_Club Lică_Nunweiller J_R_R._Tolkien,_una_biografía Lamprima_adolphinae J_Geils_Band Las_montañas_de_Ana Joaquin_García_Morato La_Republica_(Colombia) LHS_33 Le_Plessis-Mace

html map