Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.alto.w-sztuka.legnica.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.belisario.w-sztuka.legnica.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.communi.w-sztuka.legnica.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Programa_de_intercambio_de_jeringuillas Premio_austriaco_de_literatura_europea Medio_mínimo Región_de_Tokai Methonica_abyssinic Luis_Ramírez_(futbolista_salvadoreño) Golden_Laurel Ludwig Marisol_Galdón Preesterilizacion Greatest_Hits_(album_de_Red_Hot_Chili_Peppers) Mena_(mineralogía) Rally_París-Dakar Menippus_nigroceruleus Quatretonda_(Valencia) Lliçà_d'Amunt_Llissa_de_Munt Regiones_árticas Racing_Club_de_Ferrol Línea_somática Quincy_(Cher) Manuel_Lopez_Mondragon Masonboro Reach_for_the_Sky M._G._F. Púrpura_reumatoidea Mesochernes_venezuelanus Luparense_Calcio_a_5 Memphis_(ciudad) Raión_de_Astraviec Línea_de_alta_velocidad_Granada-Antequera Real_Monasterio_de_San_Jerónimo_de_Valparaíso Gorila_(historieta) Rafael_Ramirez_de_Arellano Pírola Marcus_Arnold Punto_y_hora_de_euskal_herria Marcianeros Maria_Carolina_de_Borbón-Dos_Sicilias_(1798–1870) Reformas_borbonicas Ptolomeo_de_mauritania Localidades_de_Cadiz Mariano_Irigoyen_Escontrías Prikubanski_(desambiguación) Region_biogeografica_continental Raül_Agné_Montull Metabolomica Marquesado_de_Valde_Ínigo Pralungo Puente_de_la_Barqueta God_Save_the_King_/_Queen_(canción_tradicional) Mentha_spicata_var._longifolia Mata_del_amor Mastodonsauroideo Quintanilla_del_Molar Granite_Bay_(California)

html map