Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.





Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Microsoft_Visual_Basic Real_Club_Nautico_de_Jávea Maxillaria_tyrianthina Rafael_Lopez_Somoza Los_cigarros_del_faraon Psicología_industrial María_Angeles_Mezquíriz Louis-Antoine-Henri_de_Borbón-Condé_duque_de_Enghien Qed Rally_Dakar_1989 Reducto_Cierva Maria_Remedios_Rosas Lluis_Llongueras Premio_Pulitzer_de_Música Loxia_scotica Maria_Pilar_Salarrullana_de_Verda Premios_de_la_Eurocup_de_baloncesto Michal_Listkiewicz Manuel_montes_de_oca Receptores_de_5_HT Lucie_Šafarová Marinha_Grande Maximo_Santos Regionalliga_Nord MASA_(autobuses) Provincia_de_Oubritenga Raíz_(matemáticas) Rafael_Llorens Miller_(Dakota_del_Sur) Ramón_Cota_Borbón Preguntas Microsoft_Pascal Maisonnay Lycodes_mucosus Quinto_Fabio_Maximo_Alobrogico Princess_Victoria Reforma_ortografica_del_portugues Premio_Dulce_Chacón_de_Narrativa_Espanola Queso_gloucester Línea_N9_(TUC_Pamplona) Microrregion_del_Serido_Occidental_Paraibano M.M.Mora Microsoft_Management_Console Gran_Premio_de_España_de_2011 Ragú Los_Elementales Martin_Merino_y_Gomez Microrregião_de_Salvador Gregorio_Mayans_Síscar Los_Sabandeños Rascon_de_Cuba Líneas_Extremenas_de_Autobuses,_S_A Mejor_Ejemplar_de_Exposición Ptychopetalum_olacoides Metagynura

html map