Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.kujawskopomorskie.cyklinowanie-warszawa.biz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.lubelskie.cyklinowanie-warszawa.biz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.lodzkie.cyklinowanie-warszawa.biz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Oaxaca_(desambiguacion) Parkton Mythimna_l-album Peso_(moneda_Republica_Dominicana) Nicolás_Lodeiro Objeto_Messier_4 Picea_obovata_var._alpestris Pierre_Delforge Papulias Ortografia_de_Bello Porsche_550_Spyder Nages_et_Solorgues Museo_Lázaro_Galdiano Partido_judicial_de_san_roque Papa_Anastasio_III Non_nobis_solum Philotes Parroquia_fastias Olszewka_(condado_de_Ciechanow) Neurey_les-la-Demie Portillo_Acay Oración_de_Fatima O_logos_sou_spathi PR:LLP/G My_Mad_Fat_Diary Posicion_anatómica Peso_centroamericano Periclymenum_perfoliatum Otus_capnodes Pablo_Raúl_Quert_Alvarez Nissan_lez-Enserune Penetrabilidad NGC_3627 Notoacmea_subtilis Palacio_de_los_sora Noviembre_de_1946 Palù Olivier_Roy Nagamichi_Kuroda Nannocharax_reidi Periodo_Helenistico NGC_251 Nicholas_Hooper Periodo_devónico Pedro_Gual_Villalbi Pedro_de_Alcántara_Tellez_Giron_y_Beaufort_(1810-1844),_Décimocuarto_Duque_del_Infantado. Porcius_Cato Palacio_del_Marqués_de_Santa_Cruz_(desambiguación) Olmo_del_Siberia Oides_pallicornis Patriarca_Bartolome_I Old_Tucson_Estudios Pedro_C._Colorado Poliomavirus Phalangium_coarctatum

html map