Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Simbolistas Trastorno_de_estres_postraumatico Steve_McQueen_(artista) Santa_Sunniva Selección_de_basket_de_Argentina Tinta_flexográfica Sankt_Antönien Tortoise The_Diamond_Sea Sounds_from_Nowheresville San_Antonio_(Quebradillas) Supraquiasmatico The_Emperor's_New_School Sierra_Nevada_(volcán_de_la_Region_de_la_Araucanía) San_Cristóbal_y_Nieves_en_los_Juegos_Olímpicos Scabrita Sacred_Heart_(album_de_Dio) Selección_de_balonmano_de_Brasil Torrao_(Alcácer_do_Sal) Sociedad_Asturiana_de_Estudios_Economicos_e_Industriales Schizothorax_macrophthalmus Torre_de_la_Atalayola_(Santa_Pola) Terremoto_de_Chile_de_1965 Sant_Fost_de_Campsentelles_San_Fausto_de_Campcentellas Thundercross The_Godfather_1902-1959_The_Complete_Epic Tempest Saint_Laurent_d'Aigouze Teatro_Casyc ThunderCats Síndrome_del_Monumento_a_Washington San_Diego_(San_Roque) Thisias_sexfoveatus Scala_(Italia) Selección_de_México San_Vicente_de_Ávila Samy_Naceri Sinnai Samarra Tomas_Monson Tormenta_monzónica Sauclieres Square_USA,_Inc Teniente_Gobernador Sublime_text Séry-les-Mézieres Tour-en-Sologne Sudafrica_en_los_Juegos_Paralimpicos_de_Pekín_2008 Tomás_Barrera Tolox_(Málaga) Saint_Julien_le-Roux Sandia_Park_(Nuevo_México) Three_Degrees_of_Pain The_Ultimates_V2 Selver_Hodzic

html map