Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.tacent.do-odpowiedz.boleslawiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.do-odpowiedz.boleslawiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.animo.do-okreslony.grajewo.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Eduardo_Nava_Bolanos Educacion_tecnologica Fivepointville Estación_Solari Facultad_de_Administración_y_Economia_de_Universidad_de_Santiago_de_Chile Ellerslie Escudo_de_rosario Enrique_Serna Educación_ética Ferocactus_schwarzii Ernesto_Aramburu_Menchaca Flick_of_the_switch Fisica_newtoniana Fiódor_I_de_Rusia Fieseler_Fi_103_Reinchenberg Estación_de_Mühlehorn Ericka_Cruz Exoplanetas Euchiton FK_Púchov Esquerra_Unida_del_Pais_Valencia_(1978) Embalse_de_buseo Estacion_Aeropuerto_Internacional_McCarran Exégesis_judeocristiana Enrique_Serrano_(Escritor) Epipiropidos Francisco_de_Trillo_y_Figueroa El_dragon_de_Wantley Enfermedad_de_Leigh Eurylychnus Error_de_tipo_beta Enrique_Florez_de_Setien Evonymoides_scandens Emmanuel_Franck_Omgba_Opono_Edoa Felipe_Guzmán_Mesina Ernest_Friedrich_Gilg Estabilidad_numérica Elecciones_generales_del_Libano_de_2009 Evgéni_Boratýnski Estacion_de_La_Poveda Francmasonería_en_Mexico Editorial_Muchnik Ermita_de_Santa_María_(Quintanilla_de_las_Viñas) Final_Fantasy_VII_Snowboarding Flabio_Torres Elimination_Match Escarola_murciana Embalse_Ernesto_León Filer_City_(Míchigan) Francisco_López_Sancho Football_Club_Civics_Windhoek Entidad_Publica_del_Transporte_de_la_Region_de_Murcia Elgg_(software) Erodium_parviflorum Francisco_Jose_Múgica

html map