Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Matihani Péndulo_Studios_S_L. Los_laureles_del_cesar Maria_Pinto Región_de_Diourbel Quercus_farnetto Pseudocheilinus_ocellatus Raul_Jimenez Prueba_de_ji_cuadrado RAEE Granja_Historica_Ardenwood Q_(emulador) Manuel_Zarauza_Clavero Provincia_de_Guayas Marquesado_de_los_Ríos Real_Pontificia,_Antiquisima,_Ilustre_y_Penitencial_Cofradía_del_Señor_Atado_a_la_Columna_y_Ntra_Sra_de_la_Fraternidad_en_el_Mayor_Dolor_(Zaragoza) Maria_Beneyto_i_Cuñat Marge_no_seas_orgullosa Lorenzo_I_Suárez_de_Figueroa_(Maestre_de_Santiago) Matías_Rudler Maria_Jesus_Vásquez_Vásquez Rafael_José Gouberville Marina_de_Suecia Martiniano_Arce Matriz_positiva_definida Region_de_Košice Gran_Laguna_Salada Miesville_(Minnesota) Marco_Portillo Matra María_Jose_López_Gonzalez Madeleine_Ouellette_Michalska Microtus_liechtensteini Quevedos_(lentes) Microprogramacion Pulzo Google_Maps Raión_de_Giagínskaya Miguel_Darío_Cardenal_Miranda_Gomez Rafael_Garcia Real_Fabrica_de_la_Moncloa Pumarena Mesorregión_de_Itapetininga Lopez_Ruiz Mamadou_Niang Radio_en_Colombia Maund Gorrión_arlequín Region_(diario) Reflexología_(terapia) Marjorie_Post Malacostraca Marcel_Maltritz Puxico_(Misuri)

html map