Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

David_"Honeyboy"_Edwards Convención_Nacional_(desambiguación) Día_E Coufouleux Do_You_Puffy?_Box_Of_Tops Corydoras_rabauti Cuecas_para_Chile Amenemnesut Céntulo_II_de_Bigorra Corella Desmophycidae Dozier Divizia_Nationala Dagoberto_I Día_del_Idioma Economía_de_la_Republica_Democratica_Popular_de_Corea Dormis? Alejandro_Ferrant_Vázquez Deportivo_Petare_FC Copa_Mundial_de_Fútbol_Sub-20_de_1977 Cuzy Dominic_West Diccionario_para_ociosos Ametralladora_Pecheneg Downes_v_Bidwell Declaracion_de_Alma_Ata Dona_Bárbara_(pelicula_1998) Distrito_de_Pancan Cristina_Altamira Ducado_de_schleswig Derecho_de_magdeburgo Dombasle_en_Argonne Alma_de_Dragón De_ladron_a_policía Amadeo_III_de_Saboya-Aosta Dulces_típicos_de_la_Rioja Distrito_financiero Daniel_Guzman_(actor) Algoritmo_Fractional_Cascading Corral_(Cantabria) Dir_en_grey Diego_Fernando_(desambiguación) Amango_El_sueno_se_hizo_realidad Decidible Ampliación_del_canal Alianza_de_los_Democratas_Libres David_Gutierrez_(ciclista) Alexis_Tsipras Alibertia_longistipulata Ambazac Cordobes Dactylispa_orchymonti Ecublens_(Vaud) Duena_De_Mi_Corazón_(1985) Desafio_a_la_muerte

html map