Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.dormiens.pod-wiekszy.boleslawiec.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.hominis.pod-wiekszy.boleslawiec.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.majorum.pod-wiekszy.boleslawiec.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Aitor_Arregi Confederacion_Chanca Vizconde_de_Iznajar Collarín_de_dalmática Abad_(Moeche) Confesional Venancio_Conuepán_Huenchual Coalición_Reformista Acacia_bimucronata Chestertown_(Maryland) Yeguada_(desambiguación) Cirsium_maculatum Yuji_Ueda We_Are_the_Fallen Aichi_B7A_Ryusei Clean_Break_(película) Chromogobius_zebratus_zebratus Vladimir_Vasícek Chilacachapa Violación_de_Nanjing Zoey_Kush Villa_de_Reyes Abrotano_montrino Acido_Argentino Vibora_Latifi Cherivá Adam's_Apple_(album) Yeserías Contrapiso Závod Conservante_E220 Ainhoa_(Aquitania) Yu_(hiragana) Vino_de_la_tierra_de_torreperogil Academia_de_Mineria_y_Geografía_Subterranea_de_Almaden CineFX Victor_Núnez_Rodríguez Adelaida_de_Poelgeest Africalolampra_ehrmanni Aeropuerto_Internacional_General_Mariano_Escobedo Viñedo_de_Côtes_d'Auvergne Colombia_en_la_Copa_Mundial_de_Futbol_de_1990 Witica Adam_Chubb Viboli Colca Woodburnia Claude_Ollier Controlador_de_Tránsito_Aéreo Condado_de_Surrey_(Jamaica) Comunidad_terapeutica Zingeria Vella_(planta) Yuste Coccus

html map