Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Gyrus_postcentralis Apodemus_sylvaticus_hirtensis Arteria_transversa_del_cuello Artur_Virgílio_Alves_dos_Reis Haréville Arenaria_serpyllifolia_var._laxa Hospital_central_de_Yaundé Mis_Anos_Grossos Guerra_de_Invierno Monstruo_del_Lago_de_Tota High_School_Musical_el_desafio_(Mexico) Arminius Historia_de_la_cocina_espanola Guerra_Ruso_japonesa Asesinos_(película_de_1995) Anticonvulsivo Mitridates_III_del_Ponto Hygrophila_costata Avenida_General_Santos Ascidiaceo Archivo_Historico_Provincial_de_Sevilla Astrocarpa Home_Sweet_Pineapple Idioma_galaico_portugues Mozos_de_Escuadra Aquí_estoy_yo_(sencillo) Guanaba Autopistas_y_avenidas_de_caracas Huterianos Herejía_(banda) Autopista_del_Pacifico Anas_bahamensis Atlas_cibercartográfico Andrew_Madden Guémar Mockba Guaso IPv4 Astrocitoma Guo_Shoujing Homeopático Monumento_a_Caupolicán Asesinato_en_la_catedral Antropologia_de_la_religion Motherwell_F_C Héctor_Vargas_Haya Guelfo_I_de_Baviera Ministerio_Educacion,_Politica_Social_y_Deportes_de_Espana Asociación_Sabadell_Universitat Mimastra_gracilis Antioco_IX_de_Siria Home_and_Away Análisis_de_convexidad Autovia_A-70 Ascensión_de_María

html map