Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pizza

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Exposicion_Regional_Valenciana El_Terrerazo Francisco_Tudela_Van_Breugel_Douglas Ejército_de_Polonia Estobeo Enemigo_Publico Formula_de_inversión_de_Mobius Fondo_de_Preservacion_Histórica Entada_polystachya_var._polystachya Francesc_Pi_i_Margall El_misteri_d`Elx Fiends_of_dope_island El_engaño_(House) Ferri_(Río_Negro) Estación_de_Hospital_Sant_Joan_Despí_-_TV3 Fiesta_de_San_Nicolás_(Paises_Bajos) Eje_Neovolcánico Elche_de_la_Sierra_(Albacete) Escudo_de_La_Estrella_(Antioquia) El_Dogo_Argentino Forma_de_Gobierno Fernando_de_Borbon_Sicilia El_adivino_(Asterix) El_Leyton:_Hasta_que_la_muerte_nos_separe Fander_Falconi Elecciones_presidenciales_de_Perú_de_2011 Eucaristia Estación_Los_Cisnes Fobos_(satélite) F.C._Daşoguz Februa Estilo_Regencia_(francés) Federico_Fernández_González Fara_Gera_d'Adda Eupatorium_suaveolens Eremocosta_montezuma Edith_Frank Estadio_Olaya_Herrera Emperador_de_China Entamoeba_hartmanni Estación_Hualqui Es_reiten_die_Toten_so_schnell… El_tahur_(Fiodor_Dostoyevski) Eucatastrofe Electrodomésticos_(banda) Exametro Esquileo_de_Arriba Emblema_nacional_de_Papúa_Nueva_Guinea Fernando_Gutierrez_(deportista) Festividad_de_Nuestra_Senora_del_Carmen Enrique_Ocampo Fallen_Son:_The_Death_of_Captain_America Evil_Twin Escoussans Fermat

html map