Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Meddici

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Pero_se_puede_saber_que_cono_estás_haciendo? Pio_Caro_Baroja Oposición_al_gobierno_de_Hugo_Chávez Méjico,_D_F. Navas_de_Estena Ondas_sonoras Pedro_Cifré Oruguero_carunculado Ohangaron Palacio_de_Congresos_y_Exposiciones_de_Sevilla Paparrón Plumeria_rubra Olga_Prekrasa Nikolái_Shchors Paquin Officine_Meccaniche Norberto_Torres Paderevsky Pistia_leprieuri Philippe_Dominique_Toledo Neoescobaria Outlook_(Montana) Philippe_Leclerc_de_Hauteclocque Pedro_de_Rhúa Nattetale Navegacion_a_estima National_Football_League Ontario_Lacus Phyllorchis_helenae Palacio_de_los_Condes_de_Torrehermosa Piet_Esser Parma Opportunity Noise_Pop Partido_Democrático_de_Albania Pacificación_de_la_Araucania Paralisis_del_nervio_radial Olentzero Plaza_de_toros_de_Herrera_del_Duque Planta_de_Tractores_de_Minsk Pignans PIB_Estatal Phylloscartes_ventralis Nicolas_Rodríguez_Bautista Passerina_nivalis Ophrys_taurica Pacto_germano_soviético Piñonada Pirana_(película) Operación_Bodenplatte Paulo_Brunetti Museo_Romántico Phyllotreta_praticola Pacto_Nazi_Sovietico Peirce

html map